מידע על כלבים

עובדות שילדים אוהבים לדעת

הכלב הוא חברו הטוב של האדם, ושל ילדים עוד יותר. ילד שגדל עם כלב זוכה לגדול עם בטחון עצמי, חוש אחריות מפותח, יכולת להביע חמלה ולזהות צרכים של יצור חי אחר ממנו, דבר שאינו מובן מאליו בשלבי ההתפתחות הראשונים של ילדים וכמובן לחוות ולהביע אהבה ללא תנאי. כל אלו מהווים מתנה גדולה שנוכל לתת לילדינו, ערכים וכלים משמעותיים לגדול איתם ולצמוח להיות אדם בעל משאבים שכאלו.

עם זאת, שלבי ההתפתחות השונים של הילד, לעיתים מקשים על היכולת שלו להבין את הצרכים של הכלב וחשוב שאנו כמבוגרים או הורים נספק לו את הידע הזה ונכוון להתנהלות מיטבית וטיפול נכון בכלב בין אם זה כלב שלנו ובין אם זה כלב שפוגשים מידי פעם.

מחפשים אילוף כלבים מקצועי

 1. כבוד ליצור חי- הכל מתחיל בהבנה שיצור חי הוא בעל רצונות, צרכים ואופי שלם. כבוד זה אומר להבין שאין לנו זכות או יכולת לכפות או לדרוש מהכלב כלום. עלינו לכבד את המרחב האישי שלו, את הרצונות שלו, אם כלב מביע רצון כלשהו לא להתעקש על משהו אחר ולא לאלץ אותו לדברים. רוב הכלבים ידידותיים ויגיבו בסלחנות אך חלק מרצוננו ללמד את הילד חמלה זה הענין של כבוד ליצור חי. אם הכלב לא רוצה- לא בכח. זו למידה שתשרת את הילד כל חייו במצבים שונים.
 2. ניגשים לכלב- למדו את הילד לוודא שהכלב רואה אותו לפני שהוא ניגש ללטף אותו. להושיט לו את גב כף היד, לאפשר לו לרחרח בקצב ובמידה המתאימה לו. לא לדחוף את היד קרוב מידי למרחב של הכלב, לאפשר לו לבוא במידה וזה מתאים לוכדי למנוע בהלה ותגובה לא מותאמת – קבלו עוד מידע על כלבים
 3. כישכוש זנב- כלב שמכשכש בזנב לא מעיד בהכרח על היותו ידידותי או שמח. זו דרך תקשורת של כלבים ולעיתים היא מביעה שמחה אך לעיתים גם אגרסיביות (תנועת זנב מהירה וזקופה).
 4. לוודא שהוא חבר- כשאנו פוגשים כלב זר ברחוב חשוב לבקש רשות מבעליו להתקרב וללטף. הבעלים יודע מה אופיו של הכלב, איך הוא כרגע ואיך הוא עם ילדים והוא יכוון בעת הצורך.
 5. מתי מתאים לו- כמו בני אדם, גם כלבים שונים בהעדפות שלהם, לא כולם אוהבים ליטוף בראש ולפעמים זה יחווה על ידם כאיום. אל תפריעו לו בזמן האוכל או השינה.
 6. למדו את הכלב איך לפעול כשהם פוגשים כלב תוקפני. למדו אותם לא לברוח בריצה, לא להישיר מבט לעיניים, להיות רגועים, שקטים ולהצמיד זרועות לגוף.
  אם כלב תוקף, תנו לו משהו לנשוך כגון מעיל, תיק או חפץ שברשותכם. התרחקו לאחור באיטיות עד שיש ביניכם דבר מה כגון מכשול כלשהו. אם הוא הפיל את הילד לקרקע, יש להתקפל לתנוחת עובר, לשמור על הפנים ולא לזוז עד שהכלב ילך.
 7. טפלו בו- תנו לו אוכל טרי, מים נקיים, וודאו שהוא בריא וחש באהבה ותשומת לב.
 8.  
 9. אולי יעניין אותך פנסיון לכלבים